CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın, jandarmaların aralarına aldığı iki kişiyi feci şekilde darp ettikleri görülen ve Urfa’da yaşandığını belirttiği video ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Şanlıurfa Valiliği,  elleri kelepçeli bir çiftçinin jandarma ekiplerince darp edilmesi olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Çiftçinin darp edildiği ana ilişkin görüntüleri, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından “Yer Şanlıurfa Harran; Aydınlar Mahallesi bu görüntüler ne anlama geliyor. Biri bize bu görüntüleri anlatsın” notuyla paylaşmıştı.
Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesinde arazi anlaşmazlığı sonucu çıkan kavgada gözaltına alınan bir çiftçinin elleri kelepçeli şekilde jandarma ekiplerince tekme tokat ve coplarla darp edilmesi olayıyla ilgili Valilik müfettiş aracılığıyla soruşturma başlattığını duyurdu.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “25.04.2018 tarihinde ilimiz Harran ilçesi Aydınlar Mahallesi mevkiinde arazi anlaşmazlığı yüzünden iki grup arasında meydana gelen taşlı ve sopalı saldırı olayına müdahaleye giden Jandarma Görevlileri mukavemetle karşılaşmış ve ardından arbede yaşanmıştır. Kısmen sosyal medyaya yansıyan olay ile ilgili görüntüler üzerine Valiliğimizce talep edilen Müfettişler aracılığıyla idari soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca halen 4 şahsın gözaltında tutulduğu olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma da devam etmektedir.” denildi. (MA)