ANKARA – Dünyanın her tarafından Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayıs için il il kutlama programları netleşti. Yüz binlerce emekçi yarın alanlarda olacak.
OHAL yasakları ve baskın seçim gölgesinde gidilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için Türkiye’nin birçok kentinde kutlama yapılacak alanlar ve saatleri belirlendi. Yarın, Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilde işçi ve emekçiler alanlarda olacak. İl il kentlerdeki 1 Mayıs mitingleri şu şekilde:
ANKARA
Ankara 1  Mayıs Komitesi, tarafından organize edilen kutlamaların adresi Tandoğan Meydanı. Kitle, saat 12.00’de Kazım Karabekir Caddesi’nde bulunan Atatürk Kültür Merkezi önünde bir araya gelecek. Kitle düzenleyeceği yürüyüşün ardından alanda yerini alacak. Saat 13.00’te başlayacak miting konuşmalarını ardından yerel müzik grupları Kibele ve Lal Gazel’in sahne almasıyla sona erecek.
İZMİR
İzmir’de ki 1 Mayıs kutlamaları Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenecek. Alana 4 ayrı koldan yapılacak yürüyüş ile gidilecek. Türk-İş Alsancak liman girişinde, DİSK, KESK ve BHH Konak’ta, TMMOB, İzmir Tabip Odası, EMEP ve HDP Cumhuriyet Meydanı’nda, CHP ise Montro Meydanı’nda toplanarak alana doğru yürüyüş düzenleyecek. Mitingin 14.00’te başlaması bekleniyor.
ESKİŞEHİR 
DİSK, KESK, TMMOB ve Eskişehir Tabip Odası ise, kentteki 1 Mayıs kutlamaları için Aytaç Caddesi’nde bir araya gelecek. Saat 12.00’de başlayacak yürüyüş ile kitle Sıhhiye Meydanı’nda kutlama yapacak. Miting saat 13.00’te başlayacak.
DİYARBAKIR
Diyarbakır 1 Mayıs mitingi ise, İstasyon Meydanı’nda kutlanacak. Saat 13.00-15.00 arasında gerçekleştirilecek mitinge, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de katılacak.
VAN
Van 1 Mayıs Tertip Komitesi ise, kutlamaların yapılacağı alanı Musa Anter Barış Parkı olarak belirledi. Mitingin başlama saati ise saat 11.00.
ADANA
DİSK, KESK, TMMOB, Adana Barosu ve Adana Tabip Odası öncülüğünde Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenecek kutlamalara birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütü katılacak. Kitle saat 17.00’de  Gülek Kavşağı’nda toplanarak, Uğur Mumcu Meydanı’na doğru yürüyüşe geçecek. Mitingin başlama saati ise, 17.30 olarak belirlendi.
BURSA
TMMOB, TTB, KESK, Tür-İş’e bağlı TÜMTİS, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın oluşturduğu komite 1 Mayıs’ı Atatürk Stadı Meydanı’nda kutlayacak.
MERSİN
Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde düzenlenen 1 Mayıs kutlamaları ise Cumhuriyet Alanı’nda yapılacak. Saat 15.00’te Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde toplanan kitle alana yürüyüş düzenleyecek. Saat, 17.00’de mitingin başlaması bekleniyor.
ANTALYA
1 Mayıs Mitingi, Antalya’da tüm emek örgütlerinin birlik ve beraberliği ile kutlanacak. 13.30’da Güllük Caddesi’ndeki Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelecek kitle 14.00’te de Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe başlayacak. Miting programında, konuşmalar ve müzik dinletisi yer alıyor.