CHP’de cumhurbaşkanı adayı olarak ismi geçen İlhan Kesici adayı Meclis’te açıkladı: Arayıp tebrik ettim, o da kabul etti.

 CHP’de cumhurbaşkanı adayı olarak ismi geçenlerden İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, “Muharrem İnce’nin adaylığı kesin gibi” dedi. Kesici, İnce’yi arayıp tebrik ettiğini söylerken Yalova milletvekilinin de bu tebriği kabul ettiğini belirtti.

CHP’nin bugünkü grup toplantısı öncesi milletvekilleri Muharrem İnce’yi tebrik etti. İnce’nin isminin yarın Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması bekleniyor.

KESİCİ: DUYDUĞUM KADARIYLA İNCE ADAY OLACAK

CHP Milletvekili İlhan Kesici, “Bana bir mesaj yok ama benim duyduğum kadarıyla Muharrem İnce aday olacak. Ben bir şey açıklamış olmadım, öyle duydum. Sabah İnce’yi telefonla aradım, tebrik ettim. ‘Allah mahcup etmesin’ dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti” açıklaması yaptı.

İNCE: BEKLEYİN, ACELE ETMEYİN

Muharrem İnce, partisinin grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlhan Kesici’nin, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olacağına ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine İnce, “Yarın saat 10.00’da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak” diye konuştu.   (artigercek)