HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş açılışa davet edildi.  Mülkiyeliler Birliği İnsan Hakları Merkezi’nin bugün yapılacak açılışına davet edilen Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş davete “Şu sıralarda Ankara’da değilim ama gelmeye çalışacağım” diye yanıt verdi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Mülkiyeliler Birliği İnsan Hakları Merkezi’nin açılışına mesaj gönderdi. Demirtaş, mesajında şunları ifade etti: “Herkese merhabalar. Değerli dostlar, davetinizden büyük mutluluk duydum. Her zaman ama özellikle de içinde bulunduğumuz bu zamanlarda, insan hakları alanındaki çalışmalar, ekmek kadar su kadar gereklidir.

Sizin insan hakları alanındaki çalışmalarınız, bizim seçim çalışmalarımızdan daha değerlidir. Dolayısıyla yürek yüreğe vererek, el ele vererek açılışını yaptığınız İnsan Hakları Merkezi’nin, gerek akademiye, gerekse de sivil topluma yeni bir açılım getireceği umudunu ben de taşıyorum. Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kuruluna ve emek veren, katkı sunan herkese, çok değerli hocalarıma, katılımcılara selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum. Not: Şu sıralarda Ankara’da değilim ama gelmeye çalışacağım:)”

Konuyla ilgili Kerem Altıparmak ise twitter’dan şu açıklamayı yaptı: