İSTANBUL – Seçim çalışmalarını doldu dizgin sürdüren HDP, birkaç gün içerisinde İstanbul’un 35 farklı noktasında seçim irtibat bürosu açtı. Büroların yanı sıra yine birçok noktada kurulan stantlara da yine seçmenlerin ilgisi yoğun.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, OHAL koşulları altında gidilecek olan 24 Haziran baskın seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlçe ilçe, mahalle mahalle yapılan çalışmalar kapsamında kent genelinde bu zamana kadar tam 35 seçim irtibat bürosu açıldı.
Farklı ilçelerde açılan bu bürolara ise, halkın ilgisi oldukça yoğun. Açılan bu büroların sayısının önümüzdeki günlerde 100’ü aşması hedefte.
Açılan seçim bürolarının dışında yine aktif bir çalışma yürütmeye dönük olarak Bağcılar, Kadıköy ve Gaziosmanpaşa başta olmak üzere birçok ilçenin en işlek noktalarında stantlar kuruldu. Seçmenlere seçimler hakkında bilgilendirmelerde bulunulan stantlarda yine HDP’nin amaç ve projeleri anlatılıyor.
Kurulan bu stantlarda HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın özgürlüğü için imzalar da toplanıyor. Buna yönelik olarak ise, stantlara “Demirtaş’a özgürlük istiyoruz. Tamam mı? Sen de imzala” dövizleri asılmış durumda.
Stant başlarında zaman zaman çalınan müzikler eşliğinde partililer ve yurttaşlar kol kola girip halaylar da çekiyor.
Açılan büro ve kurulan stantların yanı sıra partililer ev ve esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarının temposunu arttırmış durumda.