CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bağış yaparken Demirtaş için de çağrıda bulundu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, diğer cumhurbaşkanı adaylarına “Güle güle harcasınlar” diyerek 500’er lira bağışta bulundu. İnce bağışları kendi hesabından rakipleri Selahattin Demirtaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Recep Tayyip Erdoğan ve Doğu Perinçek’in hesaplarına gönderdi.

Burada kısa bir açıklama yapan İnce, “Sayın Cumhurbaşkanı adayları güle güle harcasınlar. Sağlıklarına dua ediyorum, jestimi yapıyorum ama seçimi kazanmayla ilgili duayı kendime ediyorum, onu beklemesinler. Türkiye’nin normalleşmesi lazım, Türkiye’nin uzlaşması, barışması lazım. Bakın dolar aldı başını gidiyor, memleket yanıyor, batıyor. Kavga etmenin alemi yok, bu memleketi el birliğiyle kurtaralım, düzlüğe çıkaralım. Böyle bir ortamdan birlik ve beraberlik içerisinde çıkabiliriz. 81 milyon bir olursak dışarıya karşı daha güçlü oluruz.”

‘DEVLETİN UÇAĞI, ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİ ERDOĞAN’IN EMRİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, paraya ihtiyacı olmadığını, devletin uçaklarını, imkanlarını kullandığını söyleyen İnce, ancak ona bağış yapmamaya vicdanının elvermediğini söyledi. İnce, “Adil olacaksam Sayın Erdoğan’a da adil olmalıyım. Yoksa Sayın Erdoğan’ın paraya ihtiyacı yok. Devletin uçağı, devletin arabası, örtülü ödeneği her şey elinde zaten” dedi.

‘BU ADİL BİR YARIŞ DEĞİL; BİZ MİTİNG YAPIYORUZ, DEMİRTAŞ TUTUKLU

Bütün adaylara başarı dileyen İnce, “Bu yarışta Sayın Selahattin Demirtaş’ın özgür şekilde bizimle birlikte kampanyaya katılmasını çok isterdim. Doğrusu budur. Biz yarışıyoruz, miting yapıyoruz, o içeride tutuklu. Bu adil bir yarış değil. Sayın Erdoğan tutuklu olsaydı, onun için de özgürlük isterdim, Sayın Karamollaoğlu, Sayın Akşener, kendim için de isterdim. Böyle bir yarışta Sayın Demirtaş’ın meydanlarda olmasını isterdim” şeklinde konuştu.

Adaylardan da aynı şekilde karşılık bekleyip beklemediğine ilişkin soruya da İnce “Ağanın eli tutulmaz” yanıtını verdi.     (artigercek)