İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim programına katılarak alkışlayan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’e tepki gösteren CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Apoletlerini sökeceğim, gidersin emir eri olursun ” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Kağıthane’de miting yaptı. İnce, kürsüden yakın koruması dahil herkesin inmesini istedi. Herkes indikten sonra konuşan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’da gerçekleştirdiği seçim programına katılan ve konuşmasını alkışlayan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’e sert tepki gösterdi.
“TSK’nin disiplin kanunun 20. maddesi belli. ‘Siyasi parti faaliyetlerine katılmaz’ diyor” diyen İnce, şöyle devam etti: “Yaparsa, ihraç sebebidir. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu Bandırma’ya gittiğinde onu karşılayan subaylara ceza verdiler. Çanakkale’de Engin Alan ayağa kalkmadı diye Engin Alan’ı hapse attırdı. Benim hapse attırmak gibi bir niyetim yok. Ama o generalin apoletlerini sökeceğim.”
‘ERDOĞAN’IN EMİR ERİ OLURSUN’ 
“Sen milletin generalisin, Erdoğan’ın generali değilsin” diyerek Temel’e seslenen İnce, “Eğer Erdoğan’ı çok seviyorsan, Erdoğan 24 Haziran’da emekli olacak. Ben de apoletlerini sökeceğim için yanına gidersin, onun emir eri olursun” diye konuştu.  (MA)