İSTANBUL – HDP İstanbul İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında 3’üncü bölgede konvoy oluşturdu. Yol güzergahı boyunca susmayan sloganlar yerini halaylara bıraktı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’un 3’üncü bölgesinde seçim konvoyu oluşturdu. Haramidere Sanayi metrobüs durağında başlayan konvoya; Büyükçekmece, Beylükdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Bağcılar, Bahçelievler ile Güngören ilçeleri buluşma noktalarında bir araya gelerek katıldı.
Konvoya, HDP İstanbul 3’üncü bölge milletvekili adayları ile çok sayıda genç, çocuk ve kadın katıldı. Konvoyda, yol boyunca sloganlar susmazken, HDP bayrak ve flamaları da dalgalandırıldı.
BULUŞMA NOKTALARINDA HALAYLAR DURMADI
Konvoy, buluşma noktalarında araçlar durduğu andan itibaren yurttaşların çalan seçim müzikleri eşliğinde halay çekme anları renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu. Güzergah boyunca konvoya yoldan geçenler ve evlerindeki yurttaşlar da alkışlar ve zafer işaretleriyle karşılık verdi. Öte yandan yol boyunca süren polis ablukası dikkat çekti.
İSTANBUL YOLLARI HDP SLOGANIYLA İNLEDİ
“Hak hukuk adalet Demirtaş’la gelecek”, “Jin jiyan azadi”, “HDP halktır, halk burada” sloganlarının bir an olsun susmadığı konvoyda kimi gençler de motosikletleriyle katıldı.
KONVOY DEMOKRASİ ŞÖLENİ İLE SON BULACAK
Haramidere’de başlayan konvoy Küçükçekmece, Merter, İncirli, Zeytinburnu istikametinden devam ederek Başakşehir Güvercintepe mahallesinde son bulacak. Burada bir araya gelen kitle vekil adaylarıyla birlikte demokrasi şöleni gerçekleştirecek.    (MA)