İSTANBUL – Bir oyun bile çok kıymetli olduğunu belirten İstanbullular, seçim günü sandık başında olacaklarını belirterek, bütün halkı okul bahçelerinde ve meydanlarda oyuna sahip çıkmaya davet etti.
Sayılı günlerin kaldığı 24 Haziran baskın seçimleri için partiler tüm hazırlıklarını tamamlıyor. Bu hazırlıkların başında ise sandık güvenliği geliyor. Halkların Demokratik Partisi’nin(HDP), müşahitlik ve sandık güvenliği çağrılarına kulak veren İstanbullular, seçimde sandık başında olacaklar.
Seçimlerde sandık görevlisi olduğunu ifade eden Nihat Akıncı, “Sandıkların başında olacağım ve oylarımıza sahip çıkacağım” dedi. Diğer sandık görevlilerine de çağrıda bulunan Akıncı, “Bilinçli olmalıyız. Bu seçimlerde her türlü hile olacaktır. Bu yüzden sandıkları terk etmeyeceğiz. Sayım bitene kadar orada duracağız” diye belirtti.
HER OKULDA BİR AVUKAT OLACAK
Seçim günü avukat olarak çalışacağını ve oyları koruyacağının altını çizen avukat Mustafa Eraslan, “Her okulda müşahitlerin yanında bir avukatımız olacaktır. AKP’nin hilelerini bertaraf etmek için gerekli tedbirler aldık. İrademiz mutlaka sandığa yansıyacaktır” şeklinde konuştu.
‘HALK OKUL BAHÇELERİNDE OYLARINA SAHİP ÇIKMALI’
Seçimde müşahit olarak yer alacağını ifade eden Oya Güngör, sabah 06.30’dan akşam 22.00 ‘ye kadar hazır vaziyette çalışmak üzere sandıkların başında olacağını söyledi. Güngör, “Bütün oylar kullanıldıktan sonra tekrar takipte olacağız” diyerek bütün halkı da okul bahçelerinde sandıklara sahip çıkmaya davet etti.
‘SANDIKLARI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ’
Ümraniye’de sandık kurulu üyesi olan Hüseyin Ceylan da, “Akşam 20.00’ye kadar güvenli bir şekilde ıslak tutanakları seçim kuruluna ulaştırana dek görev başında olacağız. Sandıkları boş bırakmayacağız. Bu seçimlerden büyük bir zaferle çıkacağımıza inanıyorum” diye ifade etti.
OYLARI DOĞRU YERE ULAŞTIRMALIYIZ
Makine mühendisi Metin Şen de, “Sadece sandıkları korumakla yükümlü değiliz, verilen oyların doğru yere ulaşmasını da sağlamamız gerekiyor. Bu yüzden ben de sandıklarda görevli olacağım” diye konuştu.
‘OYUMUZA İRADEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ’
Bir oyun çok kıymetli olduğunu aktaran bir diğer sandık görevlisi Faik Gürbüz ise, “Oyumuza sahip çıkmazsak irademize de sahip çıkamayız” ifadelerini kullandı.   (MA)