img

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kaybettiği seçimlerin ardından destekçilerine teşekkür etmek için Türkiye turuna çıkacağını duyurdu. İnce’nin bu kararı Genel Başkanlık adımı olarak yorumlandı.
24 Haziran seçimlerinin ilk turunda Tayyip Erdoğan’a kaybeden CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den sürpriz bir karar geldi. İnce, sosyal medya hesabı Twitter’da Türkiye turuna çıkacağını duyurdu.
İnce, yaptığı paylaşımda “ ‘Hepimizin Cumhurbaşkanı’ adayı olarak tüm Türkiye ile buluşmak, kucaklaşmak, teşekkür etmek için seçim öncesinde gidemediğim illerden başlayarak 81 vilayete gideceğim” dedi.
Kaybedilen Cumburbaşkanlığı ve Genel Seçimleri’n ardından liderlik tartışmaları yaşanan CHP’de, Muharrem İnce’nin attığı bu adım seçimlerde daha fazla oy aldığı partisinin genel başkanlığına talip olduğu yorumlarına yol açtı. Nitekim seçim sonrası yaptığı açıklamada İnce, “Bana derlerse ‘yürü önümüzden’ ben hazırım” sözlerini sarf etmişti.
KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ!
AKP Sözcüsü Mahir Ünal’ın yanı sıra partililerden de istifa çağrılarının yapıldığı Kılıçdaroğlu ise, bugün toplanan MYK toplantısı sonrası “CHP’nin bütün üyeleri kendi aramızda konuşup tartışırız” deyip, isim vermeden “Bireysel çıkışlarla görev arayan kişilerin bu partide işi yoktur. Bireysel çıkar peşinde koşup da milletvekili olmadım, hemen şunu eleştireyim diyenlerin, koltuk sevdasına tutulanların partimizde işi yoktur” demişti.
Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerin ardından Muharrem İnce’nin Türkiye turuna çıkacağını açıklaması genel başkanlık için destek arayışı olarak yorumlandı.
SON TWEET’LERİ AYNI YÖNDE
İnce’nin seçimlerin ardından yaptığı son 3 paylaşım bu niyeti açıkça gösteriri durumda. İnce, son 3 paylaşımı şöyle:
* Türkiye herkesin Türkiye’si olana kadar mücadelemiz sürecek.
* Sizlerin bana olan güveni devam ettiği sürece ben bu mücadeleyi sürdüreceğim.
* Bu böyle yarım kalmayacak…