SIRA MUHAREM İNCE’DE MERAL AKŞENER’DE TEMEL KARAMOLLAOĞLUN’DADIR
24 Haziran 2018’de sandık başına gidildi. Gitmeyenlerde oldu. Antidemokratik bir seçim oldu. Demokratik bir anayasa yerine tek adamın egemenliği göz göre göre oyun içinde oynan alavere dalaverelerle koltuğunu korudu.
Gelelim önemli konumuza:
“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Yanyurt Köyü bakkalının öldürülmesinden HDP’yi sorumlu tuttu. Soylu’nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp “Sizi CHP bile kurtaramayacak, o köyde taş taş üstünde bırakmayacağım” dediği öğrenildi.”
Basın açıklamasında Pervin Buldan telefon ile kendisini arayan Süleyman Soylu’nun kendilerini tehdit ettiğini korkmadan açık açık söyledi.
Pervin Buldan doğruladı:
“Dün seçim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan bu telefonla ilgili de konuştu. Buldan “Herkes haddini bilecek Sayın Soylu da haddini bilecek” dedi.”
HDP dik duruyor. Sayısız darbeler alan HDP kendilerine yapılanları açık açık söylüyor.
Muharrem İnce’ye, Meral Akşener’e, Temek Karamollaoğlu’na açıktan söylemimdir. Baskı gördünüz. Açıktan kitlelere söyleyiniz. Sır olarak saklamayınız.  Pervin Buldan’ın yaptığını yapınız.
***
Muharrem İnce’nin İstanbul, Ankara, İzmir mitingleri beklenin üzerinde geçti. İzmir’deki katılım iki buçuk milyondan söz edildi. İstanbul beş milyon. Ankara iki milyon. Katılımcıların yarısı oylarını Muharrem İnce’ye verdiğini düşünürsek dünyanın oyu olur. Muharrem İnce’ye diğer siyasi partilerden de oy geldi. Bu bölgelerde birinci sırayı alır. Diğer yerleri siz düşünün?
Muharrem İnce basın önünde açıklama yaparken yüzü kireç gibiydi. Konuştukları bana ve birçok insana inandırıcı gelmedi. Yenilgiyi kabullendi. Oysa YSK’da açılmayan, sayımı yapılmayan torbalar vardı.
Kendi bölgemde bir okulda sayım 20.30’da bitti. Kullanılan oy torbaları okulun arkasında YSK’nın belirlediği yerde toplandı. Sonra ilçemizin YSK’sına ve oradan, asıl yeri olan YSK’ya İzmir Bornova’ya götürüldü.  Sizce bu işlemler kaç saatte olmuştur?
Çelişkiler yumağı devam ediyor.
“Erdoğan İnce’yi arayıp,teröristleri meclise taşıdınız ve okkalı bir küfür HDP’ye söyledikten sonra, komutanım seni arayacak diyerek telefonu kapatıyor. Bu arada İnce bir tweet atıyor. Yaklaşık 3 dakika sonra Ince’yi 1.Ordu Komutani Musa Avsever arıyor. Ince’nin yüzü kireç, sesi soluğu kesiliyor.9 dakika süren bu görüşmeden sonra Ince attığı tweet’i siliyor ve yenilgiyi kabul ediyor. Ince’nin 9 dk boyunca evet sözcükleri dışında hiç bir şey söylemediğine tanıklık edenler, kırılmanın bu konuşma sonrası yaşandığını söylüyorlar.Ince bu konuşmayı açıklayacak mı? Yoksa daha bekleyip çizilen kaderine razı mı olacak?     (Mezopotamya24)”
Muharrem İnce bu ve benzeri söylemleri yalanladı. Bizlerde yuttuk mu?
***
Bir seçimde HDP’nin oy aldığı Kürt bölgelerde MHP atağa geçiyor.  Olacak iş değildir. Hiç kimse bu seçimin demokratik geçtiğini söyleyemez. Neler yaşandığını hepimiz gördük. Seçim bahane tek adam diktatörlüğü yapacağını yaptı.
***
AKP seçim sonuçları netleşmeden kutlamalara erkenden başladı. Tele1televizyonu ekranına yansıyan video tam anlamıyla AKP’nin şovuna dönmüştür. Bu şov nedir? Diye düşünebilirsiniz. Avcılar yeni adı Habibler ve Eyüp’teki kutlamalar kabullenemeyecek türdendir. Erkeklerin elinde tabancalar ve uzun namlulu tüfekler ile pompalı tüfekler vardı. Havaya mantar tabancası patlatırcasına sıkıyorlardı. Kadınlarda o silahlarla ateş etti. Konuşmalarda ‘reis’ adı geçiyor. Tabi ki diğer konuşmalarda vardı. Yarım saate yakın sürüyor bu video, belki de bir saate yakındır.
Aklıma kayıp silahlar geldi. Bu silahlı örgütlülüğü kim yarattı? HÖH ‘Halk Özel Harekâtı’, Osmanlı Ocakları, bizim bilmediğimiz örgütlerin örgütlenmeleri olduğunu düşünmekteyim! Bu insanlar yerleşim biriminin merkezinde muhalif olanlara gözdağı vermeye çalıştılar. Bir anlamıyla bize karşı yapılan bir provadır. Sedat Peker bir zamanlar “Oluk oluk kan akıtacağız.” Ve cezaevlerinde diğer yerlerde muhaliflerin darağacına gideceğini kamuoyu karşısında açıkladı. Erdoğan’da, Selahattin Demirtaş’ın başta kellesini istiyor ve sıradakilerin.
İşin şaka kaldıracak yanı yoktur. TC’nin direksiyonu başka yöne kaydı gidiyor. Baskı ve şiddetle, doludizgin gidiyor. Tek adam diktatörlüğüne doğru.
Avcılar yeni adı Habibler ve Eyüp’teki kutlamalarda MİT’çiler, Terörle Mücadeleciler, Polisler, Asayişi sağlayanlar, savcıları, hâkimleri neredeydiniz? AKP’nin hizmetindesiniz.
Devrimciler, HDP’liler, Kürtler, Aleviler, İyi Parti, Saadet Partisi, CHP silahlarla kutlama yapsalardı. Kan gövdeyi götürürdü. MİT’çiler, Terörle Mücadeleciler, Polisler, Asayişi sağlayanlar, savcıları, hâkimleri başlarına çökerdi.
Şimdi asıl önemli olan bizlerin can güvenliği yoktur. Bu ülkenin tüm insanları bir araya gelmelidir. Bizler azınlıkta değiliz. Çoğunluktayız. Birlikte mücadele yaşamın her alanında olmalıdır. Halkımız ve Halklarımız kazanacaktır.
Ben umutsuz değilim.
Hüseyin Habip Taşkın

Soylu’dan Buldan’a tehdit telefonu: Size artık yaşama hakkı yok

İNCE’Yİ 1.ORDU KOMUTANI ARAMIŞ