Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, evsizlerin yemek ihtiyaçlarını karşılamak için açılan ‘Hayata Sarıl Lokantası’nı çalışanları arasında ‘terör destekçileri’ olduğu iddisıyla şikayet etti.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, sokakta yaşayan insanların yemek ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal sorumluluk proesi olarak açılan “Hayata Sarıl Lokantası”nı, çalışanları arasında “nefret söylemi” kullananlar ile “terör destekcileri” olduğunu iddia ederek İstanbul Valiliği’ne şikayet etti.

Uluç, aynı zamanda, ilköğretim çağında olup da sokakta çalışan çocuklara yardım için hayata geçirilen Sokak Lambası’nı da şikayet etti.

Valiliğe mail attığını duyuran Uluç Twitter’dan, “Hayata Sarıl Lokantası ve Sokak Lambası hakkında yazı yazacakken çalışanları arasında nefret söylemi ve terör destekcisi twitleri olan Esra Ece Kutlu’ya rastladım twitterda. Sosyal yardım derneklerinde böyle çalışanlar olamaz. @serap_irmak @SefkatDerDernek” diye yazdı.

Uluç, ihbar ettiği Esra Ece Kutlu’ya verilen destekler üzerine ise, “Oysa çalıştığınız Sivil Toplum yada Sosyal Yardım derneklerinin herhangi bir siyasi partiyle ilginiz var mı? Bir siyasi partinin arka bahçesi olarak çalışmalarınız varsa bu hiç hoş değil. Bu iyiliği ve yardımlaşmayı suistimal olur. İstanbul Valiliği’ne durumu mail ile anlattım” diye cevap verdi.

Uluç’a hedef göstermesi nedeniyle sosyal medya çok sayıda kişi tepki gösterdi.