İSTANBUL – İnşaat İşçileri Sendikası, İGA patronlarının 3. Havalimanı şantiyesinde eyleme katılan işkence yaptığını belirterek, “İGA, bu tutumuyla aynı zamanda nasıl bir paramiliter güç haline geldiğini de ortaya koyuyor” dedi.
İnşaat İşçileri Sendikası, yaptığı yazılı açıklama ile İstanbul 3’üncü Havalimanı İnşaatı İGA yöneticilerine seslendi. Yapılan açıklamada, “Yüzlerce işçiyi tuttuğu özel otobüslerle birer toplama kampı haline gelmiş gözaltı merkezlerine yollayan yandaş konsorsiyum İGA patronlarının işçi kampındaki arkadaşlarımıza bir salonda işkence yaptıkları ve direnişi kimin örgütlediğini öğrenmek için azgınca saldırdıklarını öğrendik” denildi.
‘İGA PARAMİLİTER GÜÇ HALİNE GELMİŞTİR’ 
“Kampta kalan işçi arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre AKP’li devletle organik bir ilişki içinde olan Cengiz’in İGA’sı, polisin yapacağı işleri de artık bizzat kendi adamlarına yaptırtıyor” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Direnişi bizzat kendilerinin yarattığı sömürü ve barbarlık koşullarının örgütlediğini bilmezmiş gibi illa bir fail arayan İGA, bu tutumuyla aynı zamanda nasıl bir paramiliter güç haline geldiğini de ortaya koyuyor.”
‘FAİL SİZSİNİZ’ 
İGA patronlarına, “Direnişi bizzat siz örgütlediniz! Aynı kandan geldiğiniz tahtakurusu kaynayan yataklarla, ödemediğiniz ücretlerle, ördüğünüz taşeron ağıyla, eksik yatırdığınız sigorta primleriyle, işçinin sırtına binerek kaçırdığınız vergilerle, insan onuruna yaraşmayan davranışlarınızla, üç kuruş harcamak yerine akıttığınız işçi kanlarıyla ve daha başka pek çok şeyle siz örgütlediniz! Fail sizsiniz! Hesabı da işçi kardeşlerimizin dinmeyen öfkesiyle bizzat onlara vereceksiniz!” diye seslenilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Sadece 3. Havalimanı’ndaki zulüm koşullarına karşı patlayan direnişe destek vermek ve yüzlerce işçinin serbest bırakılması için talepte bulunmak için Kadıköy’de basın açıklaması yaptıkları için dövülüp, yerlerde sürüklenen insanlara Ağır Ceza Mahkemeleri’nde dava açan, fakat sizlerin bu suçlarınıza adeta göz yuman devletinizle birlikte.”