KARS – Kağızman ilçesine bağlı Paslı köyünde 16 Eylül’de kaybolan ve 7 gün sonra üzeri taşlarla örtülü cansız bedeni bulunan Sedanur Güzel ( 9) gözyaşları arasında köyünde toprağa verildi.
Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı  80 haneli Paslı köyünde yaşayan Sedanur Güzel (9) 16 Eylül Pazar günü öğle saatlerinde evlerinin önünde kaybolmuştu. Paslı Esin Çağdaş İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Sedanur Güzel’in bulunması için yapılan çalışmaların ardından 7 gün sonra cenazesi köy yakınlarında üzeri taşlarla örtülü vaziyette bulundu.
Otopsi için Erzurum Adli Tıp Kurumu’na götürülen Sedanur’un cenazesi ailesi tarafından alınarak dün gece saatlerinde Kağızman Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Sabah saatlerinde alınan Sedanur’un cenazesi Paslı köyüne götürüldü. Cenaze töreninde Sedanur’un ailesi ve yakınları kriz geçirdi. Küçük Sedanur dini vecibelerinin yerine getirilmesi ardından gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Sedanur’un cesedinde sıcak ve havasız ortam nedeniyle kurtlanma oluştuğunu belirten uzmanlar, bu nedenle vücuttaki darp izlerini tanımlayamadıkları, ancak öldürüldüğünün kesin olduğu yönünde görüş bildirdi. Morarma kurtlanma nedeniyle kesin ölüm nedenini belirleyemeyen uzmanların istismar bulgusuna rastladığı ifade edilirken, aldıkları kan, DNA ve vücudundaki örneklerden bu durumu kesinleştireceği belirtildi.   (MA)