Gül gibi ülkede yaşıyoruz. Her ülke bizi kıskanıyor. Bizim yöntemlerimizi kullanıyor. Bize danışıyor; diyormuş ki, “Bizde başımıza bir diktatör mü atayalım?” Bizde diyormuşuz ki? Ata. Hiiii…. Yahu bizi dinleyen var mı?
Başımızda esip gürleyen, kendisini padişah sayan, her işi kendisinin bildiğini sanan, arada bir o iş için nutuk çeken, saray hastası olup, Malazgirt’e bir saray yaptırması için yaverine söyleten, kendisini çok zeki sanan diktatör mü desem? Tek adam mı desem?  Siz ne derseniz deyin ama halkın, işçinin canına okuyan, tekellere, sermaye babalarının daha iyi sömürebilmeleri için tüm devlet olanaklarını açan bir kişinin iki dudağı arasından çıkan sözlerle yönetiliyoruz.
Daha bitmedi: Muhaliflerini cezaevlerine atmaya devam ediyor. Kendi askeriyesini ve polisini yaratmaya devam ediyor. Yalnız bu bir projenin ürünüdür. Başta Amerika ve İsrail vardır. Kavgaları sadece çıkar açılarındandır.
Açıktan faşizmin uygulamasını yapıyor. Gerici, ırkçı anlayışını dayatıyor. Türk İslam sentezi içinde beyinlerimizi yıkamaya çalışıyorlar.
Bu kişi ya da geçmişte başa gelip bizlere yöneticilik yapanlarda başta Amerika’ya ve diğer sömürücü ülkelerin güdümünde hareket ediyordular. Değişen bir şey yok! Sadece teknoloji değişti. İşleyiş çarkı sömürü devam ediyor.
AKP iktidarı kendi zenginlerini yarattı. Başta aile bireyleri ve kendileri…
Ülkemizde gelinen bir nokta da intiharların katlanarak artmasıdır. Elbette bu intiharlar birden artmadı. Bunun ekonomik, kültürel ve sosyal yanının ele alınarak sorgulanmasıdır. Devletin işleyiş yapısıyla da alakalıdır. Her şey birbirine bağlı olarak incelenmelidir.
İntiharlar bizlerin alın yazısı olamaz! Bu kötü gidişatı durdurabiliriz. İnsana değer veren bir yönetim. Sömürünün, baskının, işkencenin olmadığı, herkesin evi, işi olması, gelecek kaygısı olmaması için bizlerin her alanda el ele olması gerekiyor. Bu bir çığlık olmalıdır. Ayağa kalkma olmalıdır. Korkma!
“Oğluma pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum.” Diyen bir baba intihar etti.  Antep fıstığı satan Cemil Bozkır sürekli tezgâhına el koyan zabıtalara not bırakarak intihar etti.
Yukarıda yazdığım iki kişinin farklı dramıdır. AKP’liler çıkıp psikolojiktir diyor. Evet psikolojiktir. Nedenlerine baktığınızda yönetimde siz olduğunuza göre sorumlusu da sizsiniz.
Erdoğan: “Bizde kriz falan yok inanmayın. Hepsi manipülasyon. Burası Türkiye, ABD değil. Artık burada dolar molar yok, Türk lirası var.” dedi.
Hep beraber gülelim mi? Karşımızdaki bir komedyen değildir? Ya nedir sizce?
Pazara ya da market alışına gidenler karşılarında bize layık görülen zamlı etiketleri görüyor ve küfrü içinden basıyor.  Zammı yapan başkenttekiler duyar mı bilmiyorum?
Ülkede dolar ile avro’lu satışlar var. Doğalgaz dolar üzerinden hesaplanmıyor mu? Ya da avro? Dışarıya sattığımız üründen dolar ile avro üzerinden para alınmıyor mu? Çin’den ve başka ülkelerden gelen malların parası avro ya da dolar üzerinden yapılmıyor mu?
Bırakın her şeyi bir kenara; avro ile dolar serbest piyasada açıktan satın alınıp, satılmıyor mu?
Türk parası ile uyutmayın halkı!
Bir gün uyanacaklar, korkuyu üzerlerinden atacaklar. Kendilerini ve sizleri sorguladıkları zaman bambaşka bir ülke olarak yeni bir güne başlayacağız.
Hüseyin Habip Taşkın