Ekonomimiz sermayenin değil, yoksulların, garibanların, halkın ceplerini yakıyor. Çıra çıra mı desem?  Dörtnala mı desem? Ne desem? AKP yıllardır iktidarda 12 Eylül 1980 askeri faşist darbesinin şu anki devamını yöneteni diyebiliriz. BOB eş genel başkanıyım dediğini de unutmuş değiliz.
AKP topluma her işimizin iyi gittiğine dair söylemler yaysa da, intiharlarda artış var. Konkordato uygulayan şirketler ve ilan edenler durmadan çoğalıyor. Toplumun öfke seline dönmesi, birbirine güven duymaması, aklınıza gelen tüm olumsuzluklar zincirini de eklersek; ekonomimiz ayaklar altındadır.
Ağır sanayimizden söz eden AKP hangi ağır sanayimizden söz ediyor. Sömürücü ülkelerin ‘emperyalistlerin’ ülkemizdeki satılan mallarından mı söz ediliyor! Bence insanların akıllarıyla dalga geçiyorlar.
Şimdi gelelim ülkemizde ekonomiden anlayan kadınıyla erkeğiyle bir ekonomist yok mu? Var var… Sonuç dışa bağımlılık… Ey Amerika, Almanya, İsrail…  Hem kafa tutma rolleri, hem de bu ve bunun gibi ülkelerden alış veriş yapma; buradaki mantığı çözebildiniz mi? Çözün çözün…
Hatırlayanlarımız vardır. En kahraman DSP, MHP ve ANAP ülkemizin ekonomisini şaha kaldırmak için Ecevit’ten Kemal Derviş’e çağrı
“Ekonomi bürokrasisinde yaşanan istifaların ardından harekete geçen Başbakan Bülent Ecevit, Dünya Bankası’nın Birinci Başkan Yardımcısı Kemal Derviş’i “istişarelerde bulunmak üzere” Ankara’ya davet etti.”
İnternet elinizin altında bir gezinin bakalım neler bulacaksınız!
Kemal Derviş neyi düzeltti. Sermayenin, tekellerin soluk almasını sağladı. Vatandaşın cebinimi düşündü? Hayır.
AKP iktidarı da aynı kafa yapısıyla yoluna devam ediyor. Daha çok sömürü, nefes alabilme değişen bir şey yok! Biri koalisyon hükümeti. Şimdiki tek başına iktidar.
AKP’de kendisini anti Amerikancı sözde gösterse de, ekonomiyi şaibeli olan Amerikan McKinsey şirketine teslim etti. Birde övünerek ilan ediyorlar.
“Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Kamu Maliyesi Değişim ve Dönüşüm Ofisi olacak ve bu Ofis’te de 16 bakanlıktan temsilci olacak. Bunların aldıkları her karar, yaptıkları her uygulama, düzenledikleri her rapor üç ayda bir McKinsey tarafından kontrol edilecek.”
AKP kendisini aynada dev sansa da,  68 devrimci kuşağının 6 Filoya Hayır demesiyle antiemperyalizme, Amerikancılığa imzasını onurluca atmıştır. Bunun adı bağımsızlık için mücadele diyebiliriz.
Yahu bu iktisat okutan üniversiteler ne işe yarar? Ekonomiyi ilgilendiren üniversiteler ne işe yarar?  Demek oluyor ki, içi boş bunların demeye getiriyorsunuz.
Ey yurdumun insanı ne düşünüyorsun?
Hüseyin Habip Taşkın

http://arsiv.ntv.com.tr/news/67410.asp