ABD’li rahip Andrew Brunson için ABD tarafından Almanya’dan özel uçak gönderildi. Uçak önce Almanya’ya oradan da ABD’ye gidecek.

Ev hapsi kararı kaldırılan ABD’li rahip Andrew Brunson serbest kalmasının ardından Türkiye’den ayrıldı. Özel ekiple evinden alınan Andrew Brunson ve eşi Norine Brunson, akşam saatlerinde Adnan Menderes Havalimanı’na gitti. ABD’nin Almanya’dan gönderdiği özel uçağa binen Brunson çifti, saat 22.40’ta Türkiye’den ayrıldı.
ALMANYA’DAN ÖZEL UÇAK GÖNDERİLDİ

Havalimanına CIP bölümünden giriş yapan Brunson çiftine, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da eşlik etti. Brunson çifti için ABD tarafından Almanya’dan özel uçak gönderildi. Uçağın önce Almanya’ya oradan da ABD’ye gideceği belirtildi. Uçak, saat 22.40 sıralarında havalandı.

Adli kontrol şartıyla ev hapsinde tutulan Brunson’ın, yargılandığı davanın dördüncü duruşması Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki mahkemede görülmüştü.

Mahkeme heyeti Brunson’a 3 yıl, 1 ay, 15 gün hapis cezası vermiş,hakkındaki ev hapsi kararı ve yurt dışına çıkış yasağı da kaldırılmıştı.  (artigercek)