DİYARBAKIR – Diyarbakır’da siyasetçiler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin çağrısı üzerine “Ortadoğu Krizi ve Demokratik Ulus Çözümü Konferansı” düzenlenecek.
Siyasetçiler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin aralarında bulunduğu çağrıcı heyet, Diyarbakır’da 27-28 Ekim tarihlerinde “Ortadoğu Krizi ve Demokratik Ulus Çözümü” konulu konferans düzenliyor. Sur ilçesinde bulunan Demir Otel’in Konferans Salonu’nda düzenlenecek konferans, 2 gün sürecek. Konferansta, “Ne yapmalı, nasıl yapmalı, nereden başlamalı?” soruları üzerine tartışmalar yürütülecek.
KONFERANSIN ÇAĞRICILARI
Konferansın çağrıcı grubunda bulunan isimler şöyle: Kürt siyasetçi Ahmet Türk, Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SAMER) Koordinatörü Yüksel Genç, İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin, tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Ayşe Gökkan, İmralı Heyeti üyesi ve HDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü, avukat İbrahim Bilmez, Demokratik Alevi Derneği (DAD) Eş Genel Başkanı Musa Kulu ve Süryani Dernekleri Federasyonu Başkanı Evgin Türker.  (MA)