TC devletinde kadınlara karşı sözlü saldırı bu kadar açık olarak, çoğalarak AKP iktidarında ilk sırayı aldı. Gelen geçen kadınlar için şöyle giyinmeli, eve kapanmalı, çok çocuk doğurmalı, kocasından şöyle dayak yemeli demeye başladı. Kadınlar hakkında söylemler, bununla bitmiyor. Elbette bu söylemlerden cesaret alanlar, AKP’nin çizmiş olduğu, benimsediği kadın anlayışında yatmaktadır. Bu anlayışı İslam’la bütünleştirerek oluşturmaktadır.
AKP yerini sağlamlaştırırken, amacı kadınları erkek egemenliği altına hepten sokmaktır. Kadın erkek eşitliğini savunmayan, kadercilik ilkesiyle, dini telkinlerle etkileyebildiğini iktidar gücüyle yapmaktadır.
Tarikatlar korosu da bu işin içindedir. Özellikle Erdoğan’a yakın tarikat grupları kadınları aşağılayan demeçler vermeye devam ediyorlar.
Cennet gerçekten anaların ayağı altında mıdır? TC devletinde kadınların öldürülmesinde artış vardır. Cinsel saldırı, sözlü taciz vardır. Dayak vardır. Yapılanlar aslında kadınlara karşıdır. Kadının düşüncesine saygı duymayan bir toplum yaratılmaya ve dayatılmaya çalışılıyor.
Haberlerde, facebookda, internet ortamında kadınların aleyhine söylemleri söyleyenleri görüyoruz. Birkaç gün oluyor:
‘Yerel seçimde hiçbir kadın belediye başkanı adayına oy vermeyeceğim” paylaşımı büyük tepki gören Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, yine Twitter’dan yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu. Rektörlük de Karalı’nın istifa ettiğini açıkladı.’
Bu şahsiyet kadınları aşağılayıcı cümle kurma cesaretini nereden alıyor? Diğer söyleyenler nereden alıyorsa bu şahsiyette oradan alıyor.
Kadınların bedenleri hakkında aşağılayıcı cümlelerin kurulmasında, bir mal olarak görülmesinde erkek barbar sisteminin öz mantığı yatmaktadır.
Oysa kadının kurtuluşu sosyalizmdedir.
Ey susan kadınlar! Beden sizindir. Bir başkası tarafından fetva verilerek, boyun eğmeyin. Sizlerde bir cansınız.
Hüseyin Habip Taşkın