Avukatları aracılığı ile Twitter’dan açıklama yapan Demirtaş: ‘Yapın, yapmayın demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın.’

HDP’nin önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yargılandığı başka bir davadan verilen  4 yıl 8 ay ceza onaylandı. Demirtaş, cezanın onanmasının ardından avukatları aracılığıyla sosyal medyadan açıklama yaptı.

“Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz” diyen Demirtaş’ın mesajları şöyle:

“Yapın, “yapmayın” demiyorum da bu kadar aleni, acemice ve kepazece yapmayın böyle. İktidarın emrindeki yargının verdiği cezayı da tehditlerini de tanımıyorum.

Beni ve arkadaşlarımı sadece bedenen içeride tutmayı başarıyorsunuz. Geri kalan her şeyi de kaybediyorsunuz. İki yıldır içerideyiz, HDP olarak biz büyüyoruz, siz küçülüp zavallılaşıyorsunuz.

Faşizme karşı direnmeye devam edecek ve kazanacağız. Suç işleyen tüm yargıçlar bir gün yargıya hesap verecekler. Bizi teslim alamazsınız. Bize diz çöktüremezsiniz.

Bütün halkımız partisinin etrafında kenetlenmeli, moralle, inançla ve kararlılıkla her yerde faşizmi geriletmek için direnmelidir. Herkese yürek dolusu selamlar, Mücadeleye devam…