Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen edebiyat söyleşisine katılan şair Ahmet Telli’ye, bir grup öğrenci, ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diye bağırdı.

Hacettepe Üniversitesi’nde bir söyleşiye katılan şair Ahmet Telli, bir grup öğrenci tarafından “Hacettepe sana mezar olacak” sözleriyle tehdit edildi.

Hacettepe Kitap Topluluğu’nun davetiyle bugün Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde, “Cumhuriyet Döneminde Edebiyat” konulu söyleşi düzenlendı. Söyleşinin konuğu Ahmet Telli’ydi. Telli, söyleşi devam ederken bölüm sekreterinin içeriye girerek, “Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri” dediğini söyleyerek öğrenciler arasında tartışma yaşanmaması için salondan tek başına ayrıldığını söyledi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, etkinliği düzenleyen öğrencilere bir şey olmaması için söyleşinin ardından tek başına okuldan çıkmak istediğini, bu sırada kalabalık bir grup tarafından yolunun kesildiğini belirten Telli yaşananları şöyle anlattı: “Çok naif ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok memnun olduklarını söyledi öğrenciler. Söyleşi devam ederken bölüm sekreteri içeriye girdi. ‘Salonu boşaltın tutamıyoruz kapıdakileri’ dedi. Sonrasında etkinliği düzenleyen gençleri tehlikeye atmamak için tek başıma salondan çıktım. Kapıda bekleyen 30-35 kişilik güruhun arasından geçtim. Arkamdan slogan atmaya tehdit etmeye başladılar. ‘Hacettepe sana mezar olacak’ diyerek bağırdılar. Taksiye gidene kadar sloganları devam etti.”