Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, Hulusi Akar’a yönelik sözleri nedeniyle CHP’li vekillere yüklendi. ”Bunlara gerekli dersi yargıda vermek zorundayız” diyen Erdoğan, ”Vereceğiz de. Önce tazminat, sonra ceza” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP’ye yüklendi

Bütçe görüşmeleri sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP’li vekiller arasında yaşanan tartışmalar üzerinden CHP’ye yüklenen Erdoğan, ”Edepten, ahlaktan yoksun ana muhalefet olmaz. Kullandıkları ifadeler yenilir yutulur değil” dedi. Türkiye’nin son 16 yılda mesafe alamadığı, üstesinden gelemediği en büyük sorununun işini doğru düzgün yapan bir ana muhalefet partisine sahip olamaması olduğunu belirten Erdoğan, ”Milli Savunma Bakanı’mıza yapılan hakaretler yenilir, yutulur değildir. Bu ülkede 40 yılı aşkın, silahlı kuvvetlerimizde görev yapmış, şu anda da Milli Savunma Bakanlığı yapan bir kabine mensubu arkadaşımıza kalkıp da bu şekilde saldırma hakkına bunlar sahip değil” diye konuştu

‘Önce tazminat, sonra ceza’

”Bu edep yoksunları ile ana muhalefet politika yapıyor” ifadesini kullanan Erdoğan, ”Bunlar kalkıp kabinemizin Milli Savunma Bakanına bu şekilde saldırma edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gerekli dersi yargıda vermek zorundayız. Vereceğiz de. Önce tazminat, sonra ceza.”