YPG’nin Suriye ordusuna ”Çekildiğimiz Minbic’de hakimiyeti sağlayın” mesajını vermesinden sonra Suriye ordusundan ”Minbic’e girdik, Tüm işgalcileri yenmeye kararlıyız”’ açıklaması geldi. Rusya da ”Memnuniyetle karşılıyoruz” açıklamasında bulundu.

YPG’nin kısa süre önce ”Türkiye’den gelecek tehditlere karşı, çekildiğimiz yerlerde hakimiyeti sağlayın” mesajından sonra Suriye ordusundan açıklama geldi.

‘Tüm işgalcileri yenmeye kararlıyız’

“Askerlerimiz Menbiç’e girdi ve Suriye bayrağını dikti” diyen Suriye ordusu sözcüsü, Menbiç’teki tüm Suriye vatandaşları ve diğer tüm kişilerin tam güvenliğini garanti ettiklerini belirtti. Devlet televizyonunda açıklamalarda bulunan sözcü, ayrıca ulusal egemenliğin korunması için tüm Suriyelilerin çabalarını birleştirmesi gerektiğine vurgu yaparak ”Tüm ‘İşgalcileri yenmeye kararlıyız” ifadesini kullandı.

Rusya: Memnuyiyetle karşılıyoruz

Rusya’dan da Suriye ordusunun Minbic’e girmesi hakkında açıklama geldi. Kremlin’den yapılan açıklamada ”Kürt bölgelerinin Suriye hükümetinin kontrolüne girmesini memnuniyetle karşılıyoruz” denildi. Kremlin sözcüsü Dimitry Peskov, “Bu olumlu bir gidişat” sözlerini kaydetti.