Amerika Suriye’den çekilecek söylemleri ortalıkta dolaşıyor. Bazı televizyon kanallarında tartışılıyor. Sizce gerçekten çekilir mi? Aslan payını almak için girdiği topraklarda, daha doğrusu işgal ettiği yerde payını almadan çekilir mi? Çekilmez!
Kanla beslenenler, ‘terörizme karşı savaşıyoruz.’ Demeçleri verse de sahtekârlıklarını gizlemek içindir.
Akbabalar Suriye’deki ganimetleri paylaşmak, orada kalıcı bir üs kurmak için Ortadoğu halklarını daha iyi kontrol edebilmek, iplerini avuç içine alabilmek adına ölümcül silahlarını, bombalarını kullanmaktan çekinmiyor.
Türkiye’de Özellikle Erdoğan aracılığıyla savaş naraları atılmaktadır. Hani ‘komşularla sıfır tolerans’ olacaktı? Amerika ve Rusya ne kadar müsaade ederse o kadar nara sesi yüksek çıkıyor.
Kanla beslenenleri tarih önünde elbette dünya halklarının yargılayacağı günde gelecektir.
Amerika elindeki piyonları Suriye’de saha içine sürmek istiyor. Piyonlar savaşsın benim adıma demeye getiriyor. Erdoğan kendi hükümdarlığını sürdürebilmek için ırkçı yapıları elinde bulundurmak adına Suriye topraklarına Kürtleri hedef alarak dalış yapmak istiyor. Esad’ın arkasında Rusya olduğu için “Erdoğan, 2012’de yaptığı konuşmada, “İnşallah Selahaddin Eyyubi’nin kabri başında Fatiha okuyacak, Emevi Camisi’nde namazımızı da kılacağız. Bilali Habeşi’nin, İbn-i Arabi’nin türbesinde, Süleymaniye Külliyesi’nde, Hicaz Demiryolu İstasyonu’nda kardeşliğimiz için özgürce dua edeceğiz” demişti.
Amerika’nın ve İsrail’in açıktan Erdoğan hükümetini desteklediği bilinmektedir. Her seçimde başta bu ikili desteklemiştir. Şimdi sırada Belediye Başkanlığı seçimleri var. Erdoğan’ın elinin Türkiye’de güçlenmesini istiyorlar. Gazı verip, havalara şahsiyeti sokuyorlar.
Amerika Irak’taki üslerine askerlerini çekse de, Suriye içinde ajanları ve piyonları var olacaktır.  Planın bir parçası böyle işleyebilir.
Türkiye’de kendisine Sosyal Demokratım diyen köşe yazarları, televizyon spikerleri ve Sözcü Gazetesi Erdoğan’ın Suriye’ye askeriyesiyle girmesini savunuyorlar.
Şimdi olayı tersine alalım:
“Amerika Türkiye’ye askeriyesiyle işgal etti. Esad’da desin ki: “Antakya bizimdir.” Amerika yalvarıp yakarsa, sonrasında izin koparıp belirli bölgeye kadar gelse, nara atsa…
Türkiye’ye karşı yapılan bu hareket işgal midir nedir? Peki, Suriye’ye yapılanlar nedir? Kürt’ler orada  yaşadığına göre!!!
Bakın çok kısa değineceğim:
Dünyada her halkın, anadilini, kültürünü yaşatmaya hakkı vardır.
Hüseyin Habip Taşkın