Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Sosyalist Meclisler Federasyonu tarafından aday gösterildi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Dersim merkez ile birlikte 4 ilçede belediye başkan adaylarının belirlendiği duyuruldu.

Açıklamada Tunceli Belediye Başkanlığı için halen Ovacık Belediye Başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanlığı için Hayati Güngören, Hozat Belediye Başkanlığı için Yılmaz Cesur, Pülümür Belediye Başkanlığı için Birgül Ateş Çicek ve Mazgirt Belediye Başkanlığı için Derya Öz’ün aday gösterildiği belirtildi.

SMF tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Tüm çalışmalarımızdaki hedef emekçi ve ezilen halk kitlelerini devrim ve sosyalizm yürüyüşüne götürmek, kitleleri örgütlemek, onları özne hale getirmek, kendi yaşamı hakkında birinci dereceden söz sahibi olmalarını sağlamaktır. Temel hedefimiz halkın kendini, kentini, ülkesini kendisinin yönetmesidir.

MAÇOĞLU: SEÇİMİ KAZANACAĞIMIZDAN HİÇBİR KUŞKUMUZ YOK

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, adaylığıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“5 yıldır Ovacık deneyimi yaşıyorum. Halkçı belediyecilik, şeffaf belediyecilik ve katılımcı belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek bir belediye olduk. Halkı üretime kattık, kurduğumuz kooperatifler ile halkı üretime katarak köylünün organik ürünlerini Türkiye pazarında belli bir standarda getirdik. Amacımız halkçı belediyeciliği Tunceli merkezde de Türkiye’ye tanıtmak. Seçimi kazanacağımızdan hiçbir kuşkumuz yok. 31 Mart Pazar akşamı Dersim belediyesini biz kazanacağız. Türkiye’ye halkçı bir belediye örneği, katılımcı bir belediye modeli ve şeffaf bir belediye örneğini Tunceli merkezde de göstereceğiz. Dersim halkı adaylığımı büyük bir sevinçle karşıladı, çalışmalarımıza başladık.”