AKP Sözcüsü Çelik ABD heyetinin açıklamalarına ilişkin ‘Kimin haddine düşmüş Türkiye Cumhuriyeti’ne ‘Kürtlere dokunmayın’ demek?’ dedi.

AKP MYK Toplantısı sonrası parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu.

ABD heyetinin açıklamalarını kastederek “Kimin haddine düşmüş Türkiye Cumhuriyeti’ne ‘Kürtlere dokunmayın’ demek?” diyen Çelik’in konuşmasından satır başları şöyle:

Miting tarihleriyle ilgili Genel Başkanımız sahaya inmiş durumda. Bu hafta sonu da bazı illere gidecek ve adayları açıklayacak.

Manifestoyu 31 Ocak perşembe günü kapalı spor salonunda yapacağız. Cumhurbaşkanımız o gün çok önemli bir manifesto açıklayacak.

Ortak miting konusuna pozitif bakıyoruz. Tabi ki taktir başkanımızındır.

CHP en son futbolu buldu. Futbolla kavga ederek siyasi tarihe geçecekler. Ziraat Bankası çiftçi ile bağından gurur duyarlar. Çok büyük bir banka haline gelmiştir.

Futbol kulüplerinin borçları silinmiyor, yeniden yapılandırılıyor. Futbol hayatımıza büyük katkı sağlayacak.

TÜİK’in yaptığı işlerde, kullandığı metodlarda uluslararası standartlardan bir sapma ya da bir gerileme yoktur. Tam tersine yüksek standartta iş yapmaktadır.

İstatistik kurumunun bağımsızlığında hassasız. Enflasyonla ilgili verilerin doğruluğu kamuoyunun gözü önünde gerçekleşmektedir.

Milli gelir revizyonları gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tamamında yapılıyor. Büyümeyi ülkeler kendine göre hesaplamıyor. Bu revizyonlar Ulusal Hesaplar Sistemi ve Avrupa Hesaplar Sistemi’ne göre yapılıyor. Türkiye’nin bu hesapları doğru yaptığı bilinmektedir.

Bizden önceki dönemde son 14 yılın ortalaması enflasyon yüzde 70.3. Bizde ise 16 yılın ortalaması 9.54. AK Parti hükümetleri döneminde bu dönemler geride bırakılmıştır.

Türkiye’deki yapılmış hiçbir iyi işle CHP’nin arası iyi olmamış.

ABD heyetinin açıklamalarını yadırgıyoruz, bunlar kasıtlı.

Kürtlere sahip çıkmada bize ders veremezler. Kürtlerin tek dostu Türkiye Cumhuriyeti’dir. Kürtlerin zor günlerde hamisi Türkiye’dir.

Kimin haddine düşmüş Türkiye Cumhuriyeti’ne ‘Kürtlere dokunmayın’ demek?

ERDOĞAN-İMAMOĞLU GÖRÜŞMESİ 

Çelik, gazetecilerin CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile randevu talebi sorusuna ilişkin “Muhtemelen bu hafta görüşme gerçekleşebilir” dedi.

FAZIL SAY KONSERİ

Çelik, Fazıl Say’ın konser daveti sorusuna ise “Cumhurbaşkanımız konsere katılmak istiyor” diye yanıt verdi.