DİYARBAKIR – HDP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu partililer, Diyarbakır’ın dört bir yanında esnaf ve halk ziyaretleri gerçekleştirerek, Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekmek amacıyla 19 Ocak’ta İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek mitinge davet etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ile cezaevlerinde tecridin kaldırılması talebiyle başlatılan açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla, 19 Ocak Cumartesi günü Diyarbakır’ın İstasyon Meydanı’nda “Demokrasi, özgürlük ve adalet” şiarıyla miting düzenleyecek. HDP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu partililer, kentin merkez ilçelerinde esnaf ve halk ziyaretleri gerçekleştirerek, bildiri dağıtarak halkı mitinge davet etti.

MİTİNGE DAVET

HDP milletvekillerinden Saliha Aydeniz Yenişehir ilçesinde, Dersim Dağ Bağlar ilçesinde, Remziye Tosun Sur ilçesinde partililerle birlikte kitlesel bir şekilde esnaf ve halk ziyaretleri gerçekleştirdi. Miting bildirilerini de dağıtan HDP’liler, halkı Cumartesi günü gerçekleştirilecek mitinge davet etti. Yapılan kitlesel ziyaretlerde sık sık “Leyla Güven onurumuzdur” ve “Bijî berxwedana zindanan” sloganları atıldı. Ayrıca Silvan, Kayapınar, Kulp, Lice ve Hazro ilçelerinde de HDP’liler tarafından esnaf ve halk ziyaretleri gerçekleştirilerek, miting bildirileri dağıtıldı.

HDP’liler, akşam da esnaf ve ev ziyaretleri ile miting çalışmalarına sürdürecek.  (MA)