ISTANBUL –  AKP-MHP’ye verdiği destekle bilinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlamasıyla soruşturma açıldı.

AKP-MHP’ye verdiği destekle bilinen ve daha önce organize suç örgütü lideri sıfatıyla ceza alan Sedat Peker, İstanbul’da dün katıldığı bir açılışa gelen taraftarlarına AKP-MHP ittifakına destek ve silahlanma çağrısı yaptığı için hakkında soruşturma açıldı.  “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan Peker’in önümüzdeki günlerde ifade vermesi bekleniyor.

Ataşehir’de düzenlenen açılışta konuşan Peker, AKP-MHP ittifakına destek ve silahlanma çağrısı yaptı. “Biz bu vatanın delileriyiz, fedaileriyiz” diyen Peker, “Şimdiden seçimlerde YSK’yı tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar” dedi. Silahın bir güvence olduğunu savunan Peker, “Bu sebeple imkanı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” diyerek silahlanma çağrısı yaptı.

Peker, daha önce de “Bu suça ortak olmayacağız”  başlıklı bildiriyi imzalayan akademisyenleri “Oluk oluk kanlarını akıtacağız” diyerek tehdit etmişti.