Kartal’da 8 katlı binanın çökmesinin ardından alınan yasağı kararı tepki çekti. Gazeteci Fatih Portakal, ‘Haberi veremiyoruz. Olmamış gibi yapacağım’ dedi.

İstanbul Kartal’da 8 katlı bir bina çöktü. Enkaz altında çok sayıda kişinin bulunduğu tahmin ediliyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlatırken, Anadolu Sulh Ceza Hakimliği ise yayın yasağı kararı verdi.

Yayın yasağı kararı tepki çekti. Gazeteci Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kartal’da 7 katlı bina çöktü. Yaralılar var. @rtukkurumsal 18:15 itibariyle yayın yasağı koydu. Haberi veremiyoruz. Olmamış gibi yapacağım. Yasağın mantığı ne olabilir?” diyerek yayın yasağını eleştirdi.

GÖRGÜ TANIĞI: İÇERİ BİR ÇOCUĞUN GİRDİĞİNİ GÖRDÜM

Çöken binanın karşısındaki aparmanda yaşayan Cansu Küçükkaya dehşet anlarını anlattı. 15 dakika önce yıkılan binanın önünden geçip evine geldiğini belirten Küçükkaya, “Oturma odasına geçtim. Bir ses, gürültü… Depremden daha yüksek bir ses. Telefondaydım. O yüzden saati biliyorum. Saat 4’ü 3 geçe. Kıyamet koparcasına ses gürültü vardı. Tam öncesinde bu binaya bir çocuk giriyordu. Apartmana girmeden onu sevmiştim. Komşumuzun kızı. Tam o girdi. İçerde o da var. Her yer dumandı. Bina yıkılmış görüntüsü yoktu en başta. Toz dağılmaya başladı. 5 dakika sonra ambulansı aradım. Telefona baktım. Görüntü açılınca gördüm ki; bina yıkılmış. Hiç fakına varmadım. Binada 14 daire vardı.” dedi.