İstanbul Esenyurt’ta Suriyelilere ait  işyerlerine saldırı düzenlendi. Linç girişimi sırasında kalabalık bir grup ‘Burası Türkiye’ sloganını atarak yürüyüş yaptı.

İstanbul Esenyurt’ta Suriyelilere ait işyerleri kitlesel saldırının hedefi oldu. Sosyal medyada yayılan görüntülerde çok sayıda kişinin olaya karıştığı ve bölgede polisin de bulunduğu görülüyor. Görüntülere bir zıhlı polis aracı da yansıyor.

Alınan bilgiye göre ilçede Suriyeli sığınmacılar ile “bıçaklı sopalı” kavga yaşandı. Ardından Suriyelileri hedef alan kitlesel saldırı başladı.

Olayın çıkış yeri ise Bağlarçeşme Mahallesi. Burada akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan kavga lince dönüştü. Olaylarda ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. Yaralananlar 112 Acil ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Linç girişimi sırasında kalabalık bir grup “Burası Türkiye” sloganını atarak yürüyüş yaptı.

İlçe merkezinde TOMA’lar ve çevik kuvvet ekipleri bekletilirken, gerginlik sürüyor. Polis ekipleri ilçe meydanını ablukaya alarak giriş çıkışlara izin vermiyor.

Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül ve Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe Sinoplular Derneği’ne gidip “provokasyonlara gelmeyin” diyerek saldırganları yatıştırmaya çalıştı.

(Artı Gerçek )