Ahmet Şık, konuşmalarını hedef göstererek tartışma çıkaran AKP’li vekillere, “En büyük terör örgütü sizsiniz” diye seslendi.

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile AKP Çanakkale Milletvekili Bülent Turan arasında tartışma çıktı.

Açlık grevinin 99.gününe giren DTK Eş Genel Başkanı ve Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’in sık sık  Genel Kurulda gündeme getirilmesinden rahatsız olan AKP’li Turan’ın Şık’a tepki göstermesine üzerine, Şık, AKP sıralarına “Bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük terör örgütü sizsiniz, bunun için yargılanacaksınız hepiniz” diye seslendi.

LEYLA GÜVEN’İN GÜNDEME GETİRİLMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYDULAR

Dün akşamki Genel Kurul’da yaşanan olayda, AKP’li Turan, HDP’nin sürekli açıklık grevinde olan Leyla Güven’i gündeme getirdiğini söyledi.

Turan,  ”HDP’li vekillerin konu ne olursa olsun; madde, gündem ne olursa olsun sonuna veya başına Leyla Güven’le ilgili bir paragraf girmelerine alıştık artık. Ama ısrarla “tecrit” derken, benzer ifadeler kullanırken PKK elebaşı Öcalan için tecrit dememelerini de anlıyoruz. Sayın Başkan, ilgili milletvekili tahliye edildi, biliyorsunuz. Buraya gelip yemin etmesi için hiçbir engel yok fakat bir terör elebaşına destek olmak, gündem yapmak için, sözüm ona, açlık grevi yapıyor. Bir daha söylüyorum: Burada bize her gün bunu hatırlatmak yerine, gitsinler, terörle aralarına mesafe koyup o arkadaşları bundan vazgeçirsinler çok seviyorlarsa” dedi.

‘EN BÜYÜK TERÖR ÖRGÜTÜ SİZSİNİZ’

Turan’ın sözlerine HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık tepki gösterdi. “En büyük terör örgütü sizsiniz ya, sizsiniz! Bu ülkenin gelmiş geçmiş, cumhuriyet tarihinin” diyen Şık, “Bunun için yargılanacaksınız hepiniz” dedi.

Turan,  Şık’ın  bu sözlerinin ardından “Arkadaş yeni galiba, usul, edep, adap bilmiyor” diyerek sataşmasına devam eti.

Kaynak: İleri Haber