Muğla’nın Milas ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen göçükte, 4 işçi 500-600 tonluk kayanın altında kaldı. 1 işçi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı, 3 işçiye ise henüz ulaşılamadı. Muhtar, ocak sahasında zaman zaman dinamit kullanıldığını söyledi.

Milas’ta Sarıkaya Mahallesi ile Labranda Antik Kenti arasındaki bölgede yer alan Yumrutaş mevkisindeki feldspat madeninde, bugün saat 10.30 sıralarında göçük oldu. 4 işçi göçük altında kaldı.

Yapılan kurtarma çalışmaları sonucu, işçilerden Tayfun Akıncı ağır yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Göçük altında kalan 3 işçiye ulaşma çalışmaları ise sürüyor.

VALİ: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Muğla Valisi Esengül Civelek, “Feldspat madeni sahasında bir kaya, iş makineleri çalışırken, düşmüş. İş makineleri ve sürücüleri, kayanın altında kalmış. 1 kişi yaralı, hastaneye sevk edildi. 500- 600 ton ağırlığında olduğu belirtilen kayanın altındaki diğer 3 işçinin sağlık durumuyla ilgili bilgi veremiyoruz. Kayayı kaldırma, kayayı kırma çalışmaları sürüyor” dedi.

MUHTAR: ZAMAN ZAMAN DİNAMİT KULLANILIYOR

Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Erkan Kocabaş ise feldspat madeni sahasında zaman zaman dinamitle de çalışma yapıldığını, ancak göçüğün dinamit patlaması sonrası meydana gelmediğini öğrendiklerini söyledi. Kocabaş, “İş makineleri kayanın dibinde çalışma yapıyormuş. Dev kaya düşmüş. 2 kepçe ve 1 kamyon ile 3 işçinin kayanın altında kaldığı söyleniyor. Çalışmalar sürüyor” dedi.

Öte yandan, yaralı kurtulan işçinin Tayfun Akıncı olduğu, Milas Devlet Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
(MUĞLA-DHA)