Reyhanlı’daki saldırıda 53 kişi hayatını kaybetmişti. Hatay‘ın Reyhanlı ilçesinde 53 kişinin hayatını kaybettiği iki ayrı bombalı saldırının firari sanıklarından “Hakan” kod adlı Aykan Hamurcu yakalandı.

Artı Gerçek’in haberine göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Antakya-Samandağ karayolunda bir otomobile yönelik operasyon düzenledi.

Ekipler, araçta bulunan, 11 Mayıs 2013’te yapılan iki ayrı bombalı saldırının firari sanıklarından ‘Hakan’ kod adlı Aykan Hamurcu’yu gözaltına aldı.

6 yıl önce yaşanan saldırıya ilişkin her yerde aranan şahsın katliamın yaşandığı kentte olması dikkat çekerken, Hatay’da Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Hamurcu sorguya alındı.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te düzenlenen iki ayrı bombalı saldırı sonucu resmi rakamlara göre 53 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Katliam hafızalara bu fotoğrafla kazınırken, saldırılarla ilgili 33 kişinin yargılandığı dava, 23 Şubat 2018’de karara bağlanmıştı.

Saldırının faili ve planlayıcısı olmakla suçlananlardan Nasır Eskiocak’ın da arasında bulunduğu 9 sanığa 53 kez ağırlaştırılmış müebbet, 13 sanığa da 15 ile 22 yıl 6 ay arasında değişen sürelerde hapis cezası verilmişti.

Firari sanıklardan Aykan Hamurcu’nun dava dosyası ayrılmıştı.