Erdoğan, Kayseri konuşmasına HDP’yi hedef alarak başladı.  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kürdistan’da biz oylarımızı HDP’ye vereceğiz, Batı’da AK Parti’yi ve MHP’yi yok etmek için çalışacağız diyorlar” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kayseri’de partisinin düzenlediği mitingde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kayseri’ye şimdiye kadar 26 katrilyon tutarında yatırım yaptık.

Proje çalışmaları devam eden millet bahçemizin yapımına bu yıl başlıyoruz.

Fakat CHP bu işten anlamıyor. Park alanlarını ormanlık alanlarını millet bahçesiyle karıştırıyor bu zavallılar.

Dersini iyi çalış öğren de öyle gel. Millet Bahçesi içine Millet Kıraathanesi yapacağız. 24 saat açık olacak gençler gelecek ders çalışacak. Sağlıkta 15’i hastane olmak üzere Kayseri’ye 45 tesis yaptık. Kayseri Şehir hastanemiz bin 607 yatak kapasiteli.

Geçen gün beraber oldukları partinin eş başkanı “biz Kürdistan’da oylarımızı HDP’ye vereceğiz. Batıda da AK Parti ve MHP’yi yok etmek için çalışacağız” diyor.

Kardeşlerim Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bay Kemal de bu açıklamayı yapanlarla beraber gidiyor. Bu İYİ Parti nasıl oluyor da ülkeyi bölmek isteyenlerle beraber yürüyor.

31 Mart’ta gelin bunlara toptan dersini verelim. Biz daha çok çalışacağız. Ve bunları sandığa gömeceğiz.

Yanımızda olmayanlara diyoruz ki; size de bize de ölüm var. Gelin bizim yanımıza birlikte yürüyelim.

31 Mart’ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz?

Eskiden ittifaklar seçimden sonra olurdu. Biz bu konuda da devrim yaptık. Milletimiz sandığa gittiğinde kimin kiminle yürüdüğünü görüyor. CHP İstiklal Marşı’mızı söyleyemeyenlerle ittifak halinde. İyi Parti de bunlarla beraber. Biz buna üzülüyoruz.

Bizim MHP ile ittifakımızın temelleri çok daha gerilere uzanır. Biz İstiklal Marşımızı her gün aynı seda ile söylüyoruz. Cumhur İttifakı’nı pazara kadar değil mezara kadar kurduk.  (artigercek)