Kayyum Atanmış Bir Yerde Siz Kayyuma Karşı Ortak İrade Koymadınız.Halkaların Demokratik Partisi (HDP) Kars Belediyesi Başkan Adayı Ayhan Bilgen, Yol TV Ana haber bültenine konuk oldu.

Ayhan Bigen Yol TV Ana Haber bültenine konuk oldu. Bilgen, Dersim’de Türkiye Komünist Partisi (TKP) Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ortak adayı olarak belediye başkan adayı olan Fatih Mehmet Maçoğlu’nu eleştirdi.

Bilgen, Maçoğlu hakkında “bu süreç iyi yönetilebilirdi” dedi ve ,”Bunda herkesin kendine göre bir payı ve sorumluluğu olabilir. Netice itibari ile bu yarış iyi bir yarış değil. Burada galiba bir şeyi sorgulamak gerekiyor. Havuz medyasının bu kadar reklam yapmasının, yer vermesinin hangi hesap üzerine kurulu olduğunu -bunu zaman zaman Maçoğlu içinde yapıyorlar, DSP adayları içinde yapıyorlar – bu şişirme, bu üfleme, bu kadar pohpohlama neye dayanıyor hangi planın parçası? Bunu galiba herkesin kendisine sorgulaması gerekiyor. Yaptığınız iş ile iddianız pürü pak olabilir. Ama sonuçta yaptığınız iş ve ortaya koyduğunuz performans kimin işine yarıyor sorusunu da siyasetçi düşünmek zorundadır.” dedi.

Bilgen, “Kayyum atanmış bir şehirde siz kayyum atanmasına karşı zaten bir ortak irade koymazsanız, başkalarının şirinleştirdiği ama son derece ileri radikal kavramlarla kendinizi tarif edebilirsiniz. Herkes herhalde kendisini bu ülke rahatça komünist diye ifade edemiyor.” dedi.

(demarkaj)