Flormar’da 297 gündür direnen işçiler işverenin teklifini kabul ederek eylemi sona erdirdi. Sendikalaştıkları için işten atılan işçiler kıdem ve ihbar tazminatlarını alacak. İşçilere 4+12 maaş bekleme ve sendikal tazminat ödenecek.

Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Flormar işçileri direnişinin 297. gününde işverenle anlaşma sağladı. Flormar işçileri, bugün itibariyle direnişe son verdi.

Flormar yönetimi 6 Mart günü Petrol-İş Sendikası’na teklif gönderdi. 7 Mart’ta direnişteki işçilerle teklifi değerlendiren sendika yönetimi direnişçi işçilerle oylama yaptı. İşçiler, oy çokluğuyla teklifin kabul edilmesine karar verdi.

Bugün itibariyle Flormar işçileri fabrika önündeki eylemini sonlandırdı. Kabul edilen teklife göre; işçiler; kıdem ve ihbar tazminatlarını alacak. İşçilere 4+12 maaş bekleme ve sendikal tazminat ödenecek. İş Kanununun 25/2 maddesinden çıkartılan işçiler başta olmak üzere çıkarılma maddeleri 18. madde olarak değiştirilecek ve işçiler çalışmadıkları 10 ay boyunda işsizlik maaşı alabilecek. Sendika yönetimi bugün saat 13.00’te düzenleyeceği 8 Mart buluşmasında anlaşmaya ilişkin açıklama yapacak.