Erdoğan, Akşener hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak ‘Onun hesabı ağır olacak’ dedi.  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak “Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe ilişkin yorumda bulunan Erdoğan “Bizim için dünya kadınlar günü bir gün değildir. Dünya kadınlar günü Batı’nın anlayışıdır. Bizim için kadınlar günü her gündür” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Elazığ’da partisinin düzenlediği mitingde konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Siz gakkoşlarla hasret gidermenin sevincini yaşıyorum.

İnsanlık dersi vermeye hazır olan Elazığ var.

31 Mart’ta dörtlü yaman çetesine ders vermeye hazırlanan gakkoşlar var.

Bizim için dünya kadınlar günü bir gün değildir. Dünya kadınlar günü Batı’nın anlayışıdır. Bizim için kadınlar günü her gündür. Çünkü ana yoksa insan yok.

Her kim miting meydanını iftira kürsüsüne çeviriyorsa, sadece kendinin değil, siyasetin itibarını da yok ediyor demektir.

(Meral Akşener) Hanımefendi milletvekili de değil onunla hemen hesaplaşacağız, ağır olacak!

Bölücü örgütün uzantılarının tehditlerine tek bir kelime etmiyorlar.

Kürdistan’ı çok seviyorsan defol.

Hanımefendi görüyor musun? Bak Kürdistan diyor. Sen onunla kol kola geziyorsun.

Bak birileri cezaevinde süre dolduruyor. Aynı sen de düşebilirsin. Bu ülkenin cumhurbaşkanına iftirada bulunamazsın. Türkiye yol geçen hanı değildir. bir hukuk devletidir.”