CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı’nın kendisini hedef gösterdiğini söyledi. Soylu, “Siyasetin düştüğü çukur bu, İçişleri Bakanı’nın düştüğü çukur bu. Yazıklar olsun diyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendisini hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. İçişleri Bakanı Soylu’nun sözlerinin ‘nefret söylemi’ içerdiğini söyleyen Tanrıkulu, “Kendisi herkesin can güvenliğinden sorumludur. Bu söylem nefret söylemidir” dedi.

‘YAZIKLAR OLSUNLAR’

İçişleri Bakanı Soylu, CHP’nin Ankara ve İstanbul adayları Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ndan “PKK lanet bir terör örgütüdür, terör örgütü cenazesine giden Sezgin Tanrıkulu’ndan ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum” demelerini istemişti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile Gaziosmanpaşa’da seçim çalışmaları yürüten Tanrıkulu, Soylu’nun sözleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Siyasetin düştüğü çukur bu, İçişleri Bakanı’nın düştüğü çukur bu. Yazıklar olsun diyorum. Kendisi herkesin can güvenliğinden sorumludur. Bu söylemi açıkça hedef göstermedir ve nefret söylemidir.”