DİYARBAKIR – İmralı’daki tecride karşı 126 gündür açlık grevi eylemini sürdüren DTK Eş Başkanı Leyla Güven’in kızı Sabiha Temizkan, HDP il binasındaki açlık grevi eylemini ziyaret etti. Annesi Leyla Güven’in moralli olduğunu aktaran Temizkan, Leyla Güven’in “Başaracağınıza olan inancı çok fazla” mesajını iletti.
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 126’ncı gününde sürüyor. Güven’in kızı Sabiha Temizkan, HDP milletvekili Dersim Dağ’ın 3 Mart’ta partisinin il binasında başlattığı ve HDP milletvekilleri Tayip Temel ile Murat Sarısaç’ın 8 Mart’ta dahil olduğu açlık grevi eylemini ziyaret etti.
‘BAŞARACAĞINIZA İNANCI ÇOK FAZLA’
Leyla Güven, HDP’lilerin eylemini selamlayarak, kendilerine şeker gönderdi. Annesi Leyla Güven’in moralli olduğunu belirten Temizkan, “Omuzlarında büyük bir sorumluluk var. Cezaevleri, Hewlêr ve Galler’deki arkadaşları için çok endişeli. Ama başaracağınıza olan inancı çok fazla” dedi.
HDP’li vekiller ise Leyla Güven’in sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.   (MA)