İstanbul Bakırköy pazar alanında 24 Mart Pazar günü kutlanacak olan Newroz için yapılan başvuru kabul edildi. İzmir’de de 21 Mart Perşembe günü Gündoğdu meydanında kutlanmak için başvuru yapıldı.

İstanbul Newroz Tertip Koordinasyonu’nun 24 Mart Pazar günü saat 12.00’de Bakırköy Pazar alanında kutlanacak olan Newroz için Bakırköy İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı başvuru kabul edildi.

Programın içeriği önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

İzmir de Gündoğdu için başvurdu

Newroz’un İzmir’deki adresi de Gündoğdu Meydanı olarak belirlendi. Newroz Tertip Komitesi’nin 21 Mart Perşembe günü için yasal başvurularda bulunurken, kent halkına katılım çağrısında bulundu. Metropol kimliğinden kaynaklı farklı halk ve inancın yaşandığı kentte, binlerin miting alanında bir araya gelmesi bekleniyor. Mitinge, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman milletvekili Feleknas Uca, kent milletvekili Serpil Kemalbay ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit konuşmacı olarak katılması planlanırken, sanatçı Ayşenur Kolivar ve Diljen Rojin de ezgileriyle sahne alacak.   (yeniyasamgazetes)