Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2019-03-18 10:40:04Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı saldırı düzenlendi. Çok sayıda yaralının olduğu saldırının kent merkezi dışında bir meydanda bulunan tramvayın içinde gerçekleştiği belirtiliyor. Hollanda’nın Utrecht kentindeki 24 Ekim Meydanı’nda silahlı saldırı düzenlendi. Yaralıların olduğu belirtilirken polis, saldırının tramvayda gerçekleştiğini ve “terör saldırısı” olabileceğini duyurdu.

ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Hollanda polisi, saldırının kent merkezi dışında bir meydanda bulunan tramvayın içinde gerçekleştiğini ve terör saldırısı olabileceğini duyurdu. Olayda birden fazla kişinin yaralandığı belirtiliyor. Bölge, polis tarafından kordon altına alındı. Olay yerine helikopter ve acil müdahale ekipleri sevk edildi. Görgü tanıkları yerde yatan bir kadın gördüklerini ve birkaç kişinin koşarak olay yerinden uzaklaştığını söyledi.

HOLLANDA BAŞBAKANI KABİNEYİ TOPLADI, POLİS OKULLARIN KAPANMASINI TALEP ETTİ

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, kabineyi kriz toplantısına çağırdığını duyurdu.

Polis Utrecht kentindeki okullarda giriş ve çıkışın sonlandırılması talimatını verdi. Polis ayrıca camiler ve ulaşım merkezlerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Polisin ölen ve yaralananlarla ilgili net bir açıklama yapmadığı saldırıda bir kişinin ölmüş olabileceğinden şüpheleniyor. (AA, Reuters)