ADANA – HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz, halkı sandıklara giderek Cumhur İttifakı’na  karşı oy kullanmaya davet etti.  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Örgütü, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin binalarında basın toplantısı yaptı. HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz ve partililerin katıldığı açıklamada “AKP-MHP iktidarına karşı oylar demokrasinden yana adaylara” pankartı asıldı.

‘KAYBETME KORKUSUYLA SALDIRIYORLAR’
İktidar bloğunun kaybettiğini ve bu korkuyla saldırganlaştığını kaydeden HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Mahsun Eriğ, iktidarın partilerinden çok korktuğu için günde 5 vakit partilerini konuşarak, saldırdığına değindi. “Kaybetme korkuları arttıkça daha çok tehdit ediyor, baskıyı daha da çoğaltıyorlar” diyen Eriğ, “Keyfi gözaltılar, tutuklamalar, parti binalarımıza ve seçim bürolarımıza yapılan baskınlar yetmemiş olmalı ki; seçimi kazanacak belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini görevden alacaklarını söylemeye başladılar. Tıpkı geçtiğimiz günlerde Adana il binamıza hukuksuzca yapılan baskında, il eş başkanımız Gülseren Tural da dahil olmak üzere parti yöneticilerimizin günlerce gözaltında tutulmalarında olduğu gibi” ifadelerini kullandı.
‘HAYDE ADANA SANDIKLARA, KAZANMAYA’
HDP olarak seçimlerin ana konusu haline geldiklerini ve AKP ile MHP’lilerin her konuşmalarında seçim stratejilerinden söz edildiğine dikkat çeken Eriğ, belediyeleri kayyumlardan kurtaracaklarını ve Batı’da ise Cumhur İttifakı’nı kaybettireceklerini vurguladı. Eriğ, Adanalıları sandığa gidip oy kullanmaya davet ederek, “Bütün seçmenlerimizi, bütün Adana halkını 31 Mart’ta sandığa gidip oy kullanmaya, oylarına sahip çıkmaya, 17 yılın hesabını sormaya, zalimin zulmüne karşı ‘senden büyük halk var’ demeye, demokrasiye ve demokrat adaylara ‘evet’ demeye davet ediyoruz. Olmamızı istedikleri gibi, tek tip insan olmayı reddetmeye davet ediyoruz. Farklılığımızı, çok renkliliğimizi koruyarak bir arada yaşama isteğimizden vazgeçmemeye davet ediyoruz. Kazanacağız çünkü, tarih önünde de, bugün de haklıyız. Hepimiz kazanacağız. Adana kazanacak” diye çağrı da bulundu.
Son olarak konuşan HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz, ikili seçim stratejilerine değinerek, bölgeyi kayyumlardan kurtaracaklarını ve batıda ise Cumhur İttifakı’na kaybettireceklerini kaydetti. Halkı sandıklara gidip, oy vermeye davet eden Peköz, halkı Cumhur İttifakı’na bir ders vermeye çağırdı. Peköz, “Herkesin sandığa gidip, oyunu kullanmasını istiyoruz. İktidar bloğuna karşı oylarını kullanmasını halklarımızdan istiyoruz” dedi.   (MA)