Saadet Partisi, Elmadağ başkan adayı Nuri Yurdakul’un iktidar tarafından tehdit edildiğini, en son Soylu’nun görüşmesiyle ortadan kaybolduğu ve bilinmeyen numaradan eşini arayarak istifa haberini verdiğini duyurdu.

Saadet Partisi Ankara İl Başkanlığı, partisinin Elmadağ ilçe belediye başkan adayı Nuri Yurdakul’un istifa haberiyle ilgili tüm detayları açıkladı.

Saadet Partisi Ankara Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul’un ailesinden bile habersiz istifa etmesinin ardından Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, düzenlediği basın toplantısıyla yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Milli Gazete’de yer alan habere göre Beyazıt, haberi Anadolu Ajansı ve TRT Haber üzerinden öğrendiklerini vurgulayarak, “Elmadağ adayımızın partimizden istifa ettiğine ilişkin bir haber ortaya atıldı. Biz dün (Çarşamba günü) geç saatlere kadar adayımızla görüştük. Herhangi bir sıkıntının olmadığını belirtti. Bugün için (Perşembe için) de kendisine randevu verdik. Kendi talepleriyle Cuma günü Elmadağ’da miting yapacaktık. Ama istifa ettiğine ilişkin haberlere rastladık. Adayımızın herhangi bir şekilde kendi rızasıyla istifa etmesi gibi bir durum yok” dedi.

Bilinmeyen numaradan aradı

Beyazıt, önceki gece saat 23.00’den sonra Nuri Yurdakul’dan haber almadıklarının altını çizerek, ailesi bile o gece nereye gittiğini bilmediğini vurguladı. O saatten sonra Yurdakul ile irtibatın kesildiğini belirten Beyazıt, şöyle devam etti: “Kendisinden hiç haber alınmıyor. Yurdakul geç saatlerde eşini ve ailesini bilinmeyen bir numaradan arayarak, ‘Ben adaylıktan çekiliyorum, çıkacak haberler doğrudur’ diyor. Şunu merak ediyoruz; bir insan eşini neden bilinmeyen bir numaradan arar?”

Tehditle geri çektirildi

Elmadağ’da ve diğer ilçelerde de Saadet Partisi’ne yönelik çok büyük teveccühün olduğunu söyleyen Beyazıt, sözlerini şöyle tamamladı: “Saadet Partisi’ne yönelik iftira haberlerinin şantaj ve tehdit siyasetine doğru gidiyoruz. Adayımız Elmadağ’da AK Parti’nin kurucu ilçe başkanıydı. Kendisi bize adaylık için resmi başvuruda bulundu. Biz de kendisini uygun gördüğümüz için aday yaptık. Yalnız son bir haftadır eşinden teyit ettiğimize göre, milletvekilinden, bakana ve en tepeye kadar adayımıza tehdit ve ikna süreci yürütülmüştür. Dolaysıyla adayımız kendi rızasıyla çekilmemiştir. Ancak devletin resmi kurumlarından bizim de haberimiz olmadan adayımızın istifa ettiğini öğrendik. Elmadağ’da belediye meclis üyeliği için seçime girmeye devam edeceğiz. Milletimiz, yaşanan bu tehdit ve şantaja 31 Mart akşamı en iyi cevabı verecektir.”   (yeniyasamgazetes)