CHP, İmamoğlu’nun fotoğrafı kullanılarak, ‘Başkan Erdoğan’ın emri olmadan meydanlara inmeyin’ şeklindeki paylaşıma tepki geldi: Halkı düşmanlığa tahrik eden bu paylaşımın kaynağını bulun!    31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da sandıktan birinci çıkan CHP, sosyal medyada dolaşan paylaşımlara karşı ‘provokasyon’ uyarısı yaptı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 20 binden fazla oy farkıyla önde tamamladığı İstanbul’da, AKP’nin yaptığı itirazlar sonucu yeniden oy sayımı işlemi sürerken, sosyal medyada yapılan bir paylaşım dikkat çekti.

‘BAŞKAN ERDOĞAN’IN EMRİ OLMADAN KİMSE MEYDANLARA İNMESİN’

Ekrem İmamoğlu’nun fotoğrafının kullanıldiği paylaşımda, CHP hedef gösterilerek, “Eğer YSK nın kararı bizim lehimize olursa sokaklara çıkacaklar. Sizlerden tek istediğimiz sakın ha sakın oyuna gelmeyin provokasyonlara kanmayın, sağduyulu olun, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın emri olmadan kimse meydanlara inmesin, kimseye sataşmasın” şeklinde ifadeler kullanıldı.CHP: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Söz konusu paylaşımı alıntılayan CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından bir açıklama ve uyarı geldi. CHP’nin hesabından yapılan açıklamada, söz konusu paylaşıma dair suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. Yetkili mercileri göreve davet eden CHP, şu açıklamayı yaptı:

‘HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDİYOR’

“Bugün sosyal medyada partimize yönelik yapılan bu akıl dışı paylaşımların tümü yalan ve mesnetsizdir. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden bu tür paylaşımların kaynağını bulmak yetkili makamların görevidir. CHP olarak bu komplocular hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”