Dersim Belediye Başkanlığına seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu yaptığı açıklamada, “Amacımız burada tartışma sürdürmek değil, tersine hukuk doğrultusunda bize verilen hakkı almaktır.” dedi.

Haberin Kürtçesi / İngilizcesi için tıklayın

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) adayı olarak girdiği seçimde Dersim Belediye Başkanlığına seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu’na mazbatası verilmedi.

Maçoğlu yaptığı açıklamada, Seçim Kurulu tarafından kendisine gerekçe olarak güvenlik sorununun sunulduğunu belirtti:

“Mazbatanın verilmeme nedeni olarak ‘bugünkü güvenlik sorunu’ diye nitelendirildi. Herhangi bir açıklama yapılmadı. ‘Bir güvenlik sebebinden dolayı bugün mazbatayı vermeyi doğru bulmuyoruz, bunu da açıklamak istemiyoruz’ dendi.

“Bunu olgunluk içinde karşılayacağız, mevcut durumu zora sokacak bir şey değil çünkü bu. Hepinizin bunu olgunlukla, sakinlikle karşılayacağına şüphem yok.

“Yarın saat 9.00- 9.30 gibi mazbatayı aldıktan sonra belediyeye kaçta gideceğimizi açıklayacağız. Çünkü yarın da erteleme ihtimaline karşı bunu diyorum. Bütün çalışma ve toplantılarımızda bu olgunluğu göstereceğiz. Amacımız burada tartışma sürdürmek değil, tersine hukuk doğrultusunda bize verilen hakkı almaktır amacımız.” (AÖ)  ( BİA )