İZMİR – Tutuklu siyasetçiler Selahattin Demirtaş, İdris Baluken ve Gültan Kışanak’ın kitapları 24’üncü İzmir Kitap Fuarı’nda HDP milletvekilleri tarafından imzalandı.
Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP eski Milletvekili İdris Baluken ve görevden alındıktan sonra yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ın kaleme aldığı kitaplar,  24’üncü İzmir Kitap Fuarı’nda partinin milletvekilleri tarafından imzalandı.
HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Meral Danış Beştaş ve Serpil Kemalbay’ın katıldığı imza gününde tutuklu siyasetçilerin kitaplarına ilgi yoğun olurken, imza standının önünde halk uzun kuyruklar oluşturdu. İmza töreni öncesi kısa bir konuşma yapan HDP’li Beştaş, “Bu kalabalık büyük bir anlam ifade ediyor. Biz onlar burada olmadığı için imza gününe katıldık. Temennimiz bir an önce özgürlüklerine kavuşup, kendi kitaplarını imzalamalarıdırı. Bu devran dönecek, umut yeşerecek, hepimiz kazanacağız, mutlaka kazanacağız” dedi.
Yurttaşlar, Demirtaş’ın yeni kitabı Devran’ı da milletvekillerine imzalattırdı. Aldığı kitabı imzalatan Eylül Taşkıran isimli yurttaş, “Umarım bir sonraki etkinlikte Demirtaş imzalar kitabını” temennisinde bulundu.