DİYARBAKIR – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, kayyumun 750 bin TL’ye yapıldığı belirtilen lüks makam odasının görüntülerini paylaştı.
Mazbatasını aldıktan sonra görevine başlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, yaptığı ilk konuşmada, kayyumun yasal olmayan faaliyetlerini teşhir edeceklerinin açıklamasının üzerinden saatler geçmeden, kayyumun yaptırdığı lüks makam odasının görüntülerini paylaştı.
Mızraklı, Twitter hesabındaki görüntüye, “Bakın Bakın! Halkın parası ile kendilerine saraylar yapmışlar… Bütün israf ve şatafatlarını halka tek tek göstereceğiz” şeklinde not düştü. Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın görevden alınması sonrası atanan kayyumun kendisi için yaptırdığı lüks makam odasını paylaşan Mızraklı, gördükleri karşısında şaşkınlığını ifade ederken, şatafatlı odaya da tepki gösterdi.
KAYYUMUN ÖZEL BANYOSU
Makam odasının eski halini hatırladığını dile getiren Mızraklı, kabul ve depo odasının kayyumun özel banyosuna dönüştüğünü gösterdi. Mızraklı, lüks ve şatafata karşı tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı diye konuşanlar, işte nasıl talan ediyorlar, onu en iyi gösteren görüntüler. Her şeyi lüks ve gösteriş üzerine olduğunu gösteren görüntüler. Bunlar hiç Diyarbakır’ın yoksul evlerine gitmemişler. Bunlar yoksulların halinden anlamazlar. Amed’in halinden anlamazlar.”    (MA)