Seçim döneminde HDP’yi terörist, Millet İttifakı’nı ‘Pensilvanya’nın güdümündeki Zillet İttifakı’ olarak tanımlayan Erdoğan, şimdiyse ‘kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle Türkiye ortak paydasında buluşmanın mücadelesini vereceğiz’ dedi.

Yerel seçim döneminde HDP ve muhalefet partilerine yönelik ‘terörist, Zillet İttifakı’ şeklinde söylemleri nedeniyle eleştirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından ‘ötekileştirme’ ve ‘ortak payda’ üzerine paylaşımlar yaptı. ”Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle Türkiye ortak paydasında buluşmanın mücadelesini vereceğiz” diyen Erdoğan şunları söyledi:

”Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor. Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir. Gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır. Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, inşallah ülkemizin ihtiyacı olan yapısal reformları da hayata geçirmeye devam edeceğiz. Gücümüzü Milletten alarak, daima ortak akla, ortak vicdana, milletimizi bir araya getiren ortak değerlere vurgu yapacak; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle TÜRKİYE ORTAK PAYDASINDA buluşmanın mücadelesini vereceğiz.”

Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor.

Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır.

— Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) April 19, 2019

Böke: Hadi ordan!

Erdoğan’ın bu yöndeki paylaşımlarına sosyal medya kullanıcıları, seçim döneminde muhalefete yönelik kullandığı dili hatırlatarak tepki gösterdi. CHP Milletvekili Selin Sayek Böke de Erdoğan’ın haberini alıntılayarak, ”Isıttıkları demiri soğutacaklarmış, hadi ordan! Aynı gün demir kapılardan dışarı Soma canisi ve gençlerin hayatlarını çalanlar çıktı. O demir kapıların ardındaki soğuk odalarda ise Ayşe öğretmen, Selçuk Kozağaçlı, Selahattin Demirtaş, Eren Erdem ve niceleri var” dedi.