İSTANBUL – İmralı tecridine karşı süren açlık grevi eylemlerine destek amacıyla Kadıköy’de yürüyüş yapıldı. Sancaktepe, Esenyurt ve Başakşehir’de de yine kimi eylemler gerçekleşti.

İstanbul’da, tutuklu anneleri ve yakınlarının İmralı tecridine karşı cezaevlerinde devam eden açlık grevleri ve ölüm oruçlarına dikkat çekmek amacıyla sürdürdüğü eylemler, bugün de devam etti. Kadıköy, Sancaktepe, Başakşehir ve Esenyurt’ta yapılan eylemlere çok sayıda kişi katıldı.
LEYLA GÜVEN’İN FOTOĞRAFLARI YER ALAN ÖNLÜKLER GİYDİLER
Kadıköy’de akşam saatlerinde Bahariye Caddesi üzerinde yer alan Süreyya Operası önünde bir araya gelen yurttaşlar, üzerlerine 185 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in fotoğraflarının üzerinde bulunduğu yelekler giyip, oturma eylemi gerçekleştirdi. Oturma eyleminin ardından ise HDP İlçe Örgütü binasına doğru yürüyüşe geçildi. Yol boyunca “Leyla Güven onurumuzdur” ve “Siyasi tutsaklar onurumuzdur” sloganları atıldı.
Çevredekilerin de “Bijî berxwedana zindana” sloganı atarak destek verdiği eylem, HDP binasına ulaşılmasıyla sona erdi.
BAŞAKŞEHİR’DE EYLEM
Başakşehir’de ise Kent Meydanı’nda bir araya gelen aileler, yine üzerinde Leyla Güven’in fotoğraflarının bulunduğu yelekler giydi. Meydanda yaklaşık bir saat boyunca oturma eylemi yapan aileler, ardından da “Bijî berxwedana zindana” sloganları atarak cadde ve sokaklarda yürüyüşe geçti.
Kentin bir diğer ilçesi Sancaktepe’de de eylem yapıldı. Üzerlerine Leyla Güven’in fotoğraflarının bulunduğu yelekler giyen bir grup, cadde ve kurulan bir halk pazarın sloganlar atarak yürüdü.
ENGELEMEYE RAĞMEN AİLELER OTURDU 
Esenyurt’a ise, açlık grevi ve ölüm orucundaki yakınlarına ses vermek için bir grup tutuklu annesi ve tutuklu yakını yine Esenyurt Meydanı’nda bir araya geldi. Annelerin ve tutuklu yakınlarının etraflarını yine TOMA ve ekip otoları ile saran polisler, herkesin kimliğini toplayıp Genel Bilgi Tarama (GBT) taramasından geçirdi.
Meydanda bir süre daha oturan aileler, “Talepler kabul ediline kadar alanda olacağız” diyerek eylemlerini noktaladı.