HABER MERKEZİ –  Asrın Hukuk Bürosu avukatlarının ziyaret edip Öcalan’ın mesajını ilettiği Leyla Güven, açlık grevlerine dair “En kısa zamanda bizler de görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
Asrın Hukuk Bürosu avukatları, 22 Mayıs’ta PKK Lideri Abdullah Öcalan’la yapılan görüşmenin ardından tecride karşı 7 Kasım’da başladığı açlık grevi eyleminin 198’inci gününe giren DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etti.
Güven’i eylemini sürdürdüğü Diyarbakır’daki evinde ziyaret eden Asrın Hukuk Bürosu avukatları, Faik Özgür Erol, Mazlum Dinç ve Nevroz Uysal, Öcalan’ın mesajını iletti.
Leyla Güven, yapılan ziyareti sosyal medya hesabından paylaştı. Güven, ziyarete dair bir fotoğraf ve Asrın Hukuk Bürosu’nun açıklaması ile birlikte paylaştığı mesajında şunu yazdı:
 “Asrın Hukuk Bürosu avukatları beni ziyaret edip Sayın Öcalan’ın mesajını ilettiler. Şimdi diğer eylemcilere mesajın iletilmesi için yoğun bir çaba içindeler. En kısa zamanda bizler de görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.”  (MA)